Manual L Bar Type Heat Sealer Machine (FQL450BGP)
R26,980.00 Excl VAT
Indicative Prices
Pillow Packager M/S Frame  R530,000.00
Tunnel R108,928
Weight 55 kg
Dimensions 105 × 70 × 117 cm
19 People watching this product now!
Description
FQL 450BGP
Power: 220V/Single phase/ 50-60 Hz
Heater Power: 800 Watt
Capacity (packer/hour): 400-600
Max Sealing Size: (L * W): 550 X 450 mm (Max. size for object: L+H 550MM, Width+ H < 450mm) Machine size: 1050 x 700 x 1170MM Weight: 55kg Film: POF, PVC